Gece 2-8 Arası IDM İndirme Ayarları

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba… 1 Mayıs 2017 tarihi itibariyle hayatımıza yeni giren BTK kararlarıyla artık gece 2 ve sabah 8 arası AKN’ye dahil olmadan download yani indirme işlemi yapabiliyoruz. Fakat gece 2 de kalkıp IDM’den indireceğimiz dosyaları ayarlamak bizi zorlayabilir. Bu yüzden indireceğimiz dosyaları istediğimiz zaman ayarlayabileceğimiz, gece 2 ve sabah 8 arası otomatik olarak dosya indirmemizi sağlayan IDM(Internet Download Manager) ayarlarını yapmayı göstereceğim sizlere.

Öncelikle IDM(Internet Download Manager) yi açıyoruz.

–> İndirmeler – Programla seçeneğini seçiyoruz.

–> Daha sonra “Yeni Kuyruk” seçeneğine tıklıyoruz.

–> İstediğimiz bir ismi veriyoruz. Bu isim yerine dilediğinizi yazabilirsiniz.

–> Aşağıdaki işaretli yerlerdeki gibi ayarları yapıyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken noktalardan birisi de “indirme başarısız olursa tekrar deneme sayısını” aktif etmemiz gerekliliğidir. Gece 2 de başlatacağımız için ilk başladığı anda hatalı olma ihtimali olabiliyor. Bunu eğer işaretlemezsek kuyruk işlemeyebilir. Bu yüzden mutlaka bu işlemi yapalım.

Bittiğinde bilgisayarı kapat seçeneği opsiyoneldir. Dilerseniz seçiniz.

Ayarlar bu kadar…

Şimdi herhangi bir dosyayı indirmeye çalışalım

Daha sonra indir seçeneğini tıklıyoruz.

Burada önemli olan kısım Kuyruğu Başlat seçeneğinin seçili olmaması gerekliliği… Tamam dedikten sonra istediğimiz saatler arası download işlemi yapılacaktır.

Download’ınız bol, pinginiz düşük, upload’ınız kesintisiz olsun!

 

 

 

 

 

Ali Demirci

1991 Ankara doğumluyum. Bilgisayar Mühendisliği bölümü 2013 mezunuyum. Bakanlığın bir kurumunda, Sistem(Linux, Windows Server) üzerine çalışmaktayım. Fakat boş zamanlarımda, kendimi yazılım konusunda da geliştirmekteyim. 20'ye yakın Android programım vardır. Her türlü soru(n)larınızda iletişime geçmekten çekinmeyin.

Gece 2-8 Arası IDM İndirme Ayarları” için 2 yorum

 • 20 Mayıs, 2017 tarihinde, saat 18:03
  Permalink

  iyi günler ali bey benim bir sorum olacaktı ben bu ay içinde adil kullanım kotasını astım indirme hızım yaklaşık 450 kb oldu akn yi aşmadan önce indirme hızım 1.3 mb civarındaydı şimdi yeni düzenleme ile gece saat 2 de bile değil garanti olması için 3 te kalktım ama indirme hızım yine aynı 450 kb civarında şimdi okuduklarıma göre gece 2 ile 8 arası aknden sayılmayacak ve hız akn asılmadan önceki hızla aynı olacak diye okudum ama benim hız aynı oldu acaba daha geçmedik mi yoksa modemi yeniden başlatmam mı lazım cünkü akşam modemi yeniden baslatmadım bu aksam birde modemi yeniden baslatacam sizce problem bundan mı kaynaklı tesekkürler.

  Yanıtla
  • 21 Mayıs, 2017 tarihinde, saat 23:48
   Permalink

   Gece 2-8 arası hızınız paket hızınıza eşit olmak zorunda.(AKN geçmiş olsanız bile bu önemli değil) Eğer eşit değilse, müşteri hizmetlerinizi arayın. Modemi yeniden başlatmak faydalı olabilir.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir